DRAGOSTE ALBĂ DIN FOC ȘI GHEAȚĂ

februarie 12, 2014

Primăria oraşului Sinaia vă invită sâmbătă, 15 februarie 2014, începând cu orele 17,00, la  evenimentul supranumit “Dragoste Albă din Foc și Gheață“ ce se va desfășura pe Pârtia Nouă (la baza acesteia)stația de plecare a Telegondolei Sinaia.

“La Sinaia dragostea de munte și de schi este molipsitoare. Cu siguranță acest eveniment va stârni curiozitatea tuturor şi va aduce multă bucurie celor care vor participa. Muntele ne oferă în fiecare zi câte un motiv de sărbătoare.Vă invit să vă lăsați cuceriți de magia evenimentului din foc și gheață!” a declarat Vlad Oprea, Primarul oraşului Sinaia.

Dragostea Albă din Foc și Gheață poate fi descrisă astfel :

Pârtia Nouă se va transforma într-un cadru de poveste, unde cei 50 de copii, tineri schiori ai cluburilor sinăiene, îndrăgostiți iremediabil de munte și de schi, vor face demonstrații pe schiuri îmbrăcați în costume de carnaval.

Îmblânzitorii de foc vor încălzi atmosfera de gheață formată în jurul sculpurilor în blocurile înghețate și a ice-barului.

Trupa Crispus a pregătit în premieră un show cu flăcări zburătoare pe zăpadă, așa cum nu s-a mai văzut.

Efectele vizuale aproape ireale, vor fi create de luminile și culorile laserelor și artificiilor de pe Pârtia Nouă.

PROGRAMUL EVENIMETELOR DIN 15 FEBRUARIE:

Ora 14.00 – Freestyle session la H2O Big Airbag Ski și Snowboard

–         Apres Ski Party la H2O Apres Ski Bar – Gondolă.

Ora 17.00 – Sculptură în gheață

–         Prăjituri și vin fiert pentru îndrăgostiți – lângă Inima din Gheață

–         Demonstrații de schi și snowboard

Ora 18.00 – Concert Monica Anghel