Administrație Publică

Cauți un instructor de schi&snowboard? Vino la Sinaia!

ianuarie 27, 2015

Final_Afis scoli de schi“Astăzi, orice produs turistic are nevoie de servicii integrate și accesibile. Pentru a fi o stațiune turistică de succes, bine ancorată în prezent, trebuie să învățăm să fim o comunitate unită și puternică. Unul dintre primii pași în acest sens este reprezentat de adunarea la un loc a tuturor profesioniștilor dintr-un anumit segment turistic, dar și comunicarea serviciilor lor într-un mod cât mai atractiv pentru public. În toamna anului trecut, la Târgul de Turism de la București, am lansat Catalogul Turistic Sinaia – o broșură care cuprinde prezentarea a 60 de unitați turistice, hoteluri, pensiuni și restaurante, care își desfășoară activitatea în orașul nostru. Tot tirajul de 6.000 de exemplare a fost epuizat în doar două luni. Fapt pentru care, astăzi venim în întâmpinarea turiștilor cu un nou concept: cele mai reprezentative opt școli de schi și snowboard sinăiene, totalizând 88 de instructori, la dispoziția turiștilor din țară și străinătate. Mulțumesc tuturor celor implicați în realizarea acestui material, sunt convins că Sinaia turistică mai are foarte multe lucruri bune de oferit. Mult succes tuturor!” – Vlad Oprea, Primarul orașului Sinaia.

Last modified: aprilie 12, 2021

Comments are closed.