Anunt public privind depunerea solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Construire Park&Ride”

februarie 26, 2018

Orasul Sinaia prin Primar Vlad Oprea anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru  proiectul : Construire parcare supraetajata tip Park&Ride, statie capat de linie pentru autobuze, spatii comerciale, centru de inchiriere, biciclete, punct de informare turistica, mobilier urban, spatii verzi, drum acces, alei carosabile si pietonale, utilitati, bransamente si organizare de santier, propus a fi amplasat in orasul Sinaia, Aleea Caraiman, tarla 25, 50, parcelele Cc36, Cc7, Cc15, Dr 35, Bd. Carol I, Calea Prahovei (DN1), judetul Prahova.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Prahova, Ploiesti, str. Gh. Gr. Cantacuzino, nr. 306, judetul Prahova si la sediul Primarie orasului Sinaia, Sinaia, Bd. Carol I, nr. 47, judetul Prahova, in zilele de luni-vineri, intre orele 9.00-13.00

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul Agentiei pentru protectia mediului Prahova, Ploiesti, str. Gh. Gr. Cantacuzino, nr. 306.

Last modified: martie 7, 2018