Anunt licitatie spatiu comercial

iunie 14, 2018

PRIMARIA ORASULUI SINAIA, cu sediul administrativ in Sinaia, Bd. Carol I, nr. 47, anunta :

I) In data de 22.06.2018, ora 10.00, organizarea licitatiei publice deschise pentru inchirierea spatiilor comerciale nr.3 si nr.12, situate in Orasul Sinaia, B-dul Carol I, nr.33 – Esplanada, cu urmatoarele obiecte de activitate :

1. a) spatiul nr.3: Hand-Made.
  2. b) spatiul nr.12: Comercializarea si fabricarea produselor proaspete de patiserie si Gauffre de Liege.

II) In data de 22.06.2018, ora 12.00, organizarea licitatiei publice deschise pentru inchirierea spatiilor comerciale nr.1 si nr.2, situate in Orasul Sinaia, B-dul Carol I, nr.27, cu urmatoarele obiecte de activitate :

1. a) spatiul nr.1: Fabricarea si comercializarea produselor traditionale atestate (dulciuri, siropuri, zacusca, branzeturi, etc.).
  2. b) spatiul nr.2:  Cafenea – brutarie (comercializare cafea, sucuri, sandwish-uri fabricate pe loc, salate, produse de brutarie, patiserie, exclusiv shaorma).

In cazul in care la data organizarii licitatiei nu sunt doi ofertanti inscrisi pentru un spatiu comercial se recurge la reluarea licitatiei publice in data de 20.07.2018 si in data de 17.08.2018. La al treilea termen daca nu sunt minim doi ofertanti se va proceda la negociere directa.

Documentatia poate fi studiata la sediul Primariei orasului Sinaia din B-dul. Carol I, nr. 47, in cadrul Biroului Monitorizare si Control – Politia Locala. Documentatia se depune la Registratura Primariei Sinaia cu minm o zi inainte de data organizarii licitatiei.

Last modified: iunie 14, 2018