Anunț ședința de îndată a Consiliului Local al orașului Sinaia ce se va desfășura online prin intermediul platformei ZOOM în data de 26 februarie 2021 orele 13:00

februarie 26, 2021

Vineri, 26 februarie 2021,  orele 13,00 va avea loc ședința  de îndată   a Consiliului Local al orașului Sinaia  care se va desfășura online, prin intermediul platformei ZOOM, cu urmatoarea ordine de zi  :

1. Proiect de hotărâre privind exercitarea dreptului de preemţiune al Consiliului local Sinaia pentru imobilul monument istoric situat în Sinaia, str. Alexandru Vlahuță nr. 12, ap. 4 mansardă, nr. cad. 20794-C1-U2, jud Prahova, înscris în Lista Monumentelor Istorice din 2015, sub denumirea de “Casa Marius Constantinescu, Eliza Stoian”, cod PH-II-m-B-16705.

– Inițiator Vlad Oprea, primarul orașului Sinaia

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului și a valorii premiilor acordate în cadrul competiției de schi “Sinaia pe pârtie ediția a XVI- a“.

– Inițiator Vlad Oprea, primarul orașului Sinaia

1. Proiect de hotarâre privind aprobarea bugetului aferent organizării evenimentelor ”Mărțișor” și ”Ziua Femeii”.

– Inițiator Vlad Oprea, primarul orașului Sinaia

Vezi anunțul în format pdf AICI

Last modified: martie 2, 2021