iulie 18, 2022

Iniţiator: MARCIU MARIA MADALINA SI IVAN MARIA ELENA
Elaborator: S.C. BIG ARHIGEO S.R.L
PUBLICUL ESTE INVITAT SĂ TRANSMITĂ OBSERVAŢII SI PROPUNERI privind intentia de elaborare a planului urbanistic zonal în perioada 11.07.2022– 11.08.2022 între orele: 8 – 12
Persoana responsabila cu informarea si consultarea publicului: MARIN MARIAINSPECTOR- Adresa- oras SINAIA, B-dul Carol I nr. 47, Telefon: +40 244 311 788; Fax:
+40 244 314 509, contact@primaria-sinaia.ro

Transmiterea observatiilor se va face in scris la registratura sau pe adresa de mail contact@primaria-sinaia.ro

Observatiile sunt necesare in vederea stabilirii cerintelor de elaborare Raspunsul la observatiile transmise va fi afisat in cadrul primariei.

Etapele preconizate pentru consultarea publicului pana la aprobarea planului:
a)etapa pregatitoare-anuntarea intentiei de elaborare
b)etapa de documentare si elaborarea studiilor de fundamentare
c)etapa elaborarii propunerilor ce vor fi supuse procesului de avizare
d)elaborarea propunerii finale, care toate observatiile avizatorilor si care se supune procedurii de transparenta decizionala.

Vezi anunțul în format pdf AICI

Last modified: iulie 18, 2022