Minuta ședinței extraordinare de îndată a Consiliului Local al orașului Sinaia din data de 29.11.2022 și a ședinței extraordinare a Consiliului local din 05 decembrie 2022

decembrie 8, 2022

În data de 29 noiembrie 2022, orele 17.00  a avut loc ședința extraordinară de îndată  a Consiliului local Sinaia care s-a desfașurat în sala de ședințe a Consiliului Local Sinaia, la care au participat 15 consilieri.

Ședința a fost condusă în calitate de președinte, de către dl.  Viceprimar Gheorghe Bădăran.

În urma dezbaterilor ce au avut loc pe marginea ordinii de zi,  s-a adoptat Hotărârea Consiliului Local Sinaia nr. 250 privind participarea orașului Sinaia în parteneriat cu Județul Prahova și unități administrative din cadrul județului la implementarea proiectului ”VELO Valahia” din Investiția I.4 ”Implementarea a 3.000 km de trasee cicloturistice la nivel național” finanțat din PNRR,  Componenta 11 – Turism și cultură, care a fost aprobata cu 15 voturi ”pentru”.

În data de 05 decembrie 2022, orele 15.00  a avut loc ședința extraordinară   a Consiliului local Sinaia care s-a desfășurat în sala de ședințe a Consiliului Local Sinaia, la care au participat 15 consilieri.

Ședința a fost condusă în calitate de președinte, de către dl. Consilier Remus David.

În urma dezbaterilor ce au avut loc pe marginea ordinii de zi, au fost adoptate următoarele hotărâri :

– Hotărârea Consiliului Local nr. 251   privind  încetarea contractului de administrare/mandat  nr. 1126/23.05.2016 dintre domnul Negulescu Cristian Florin și SC Sinaia Forever SRL și numirea dnei Drăcea Iuliana Petruța ca administrator al SC Sinaia Forever SRL, adoptata cu 14 voturi ”pentru” și ”o abținere”;

– Hotărârea Consiliului Local nr. 252  privind aprobarea organizării evenimentului Concert Extraordinar de Crăciun susținut de Orchestra Simfonică a Filarmonicii ,,George Enescu” din București, adoptata cu 15 voturi ”pentru” ;

– Hotărârea Consiliului Local nr. 253 privind rectificarea bugetului de venituri si cheltuieli pe anul 2022 adoptata cu 13 voturi ”pentru” și ”două abțineri”;

Încheiată astăzi, 06 decembrie 2022.

Vezi minuta în format pdf AICI

Last modified: decembrie 8, 2022